سرور جدید ایران

تقریبا یک سال پیش سعی کردیم با تهیه سروری از ایران سرویس خودمون رو گسترش بدیم. در اون زمان متاسفانه تعداد سرویس دهنده و دیتاسنتر های ایرانی بسیار کم بود و تقریبا هیچ رقابتی برای عرضه کنندگان سرویس در ایران وجود نداشت و متاسفانه با کیفیت بسیار پایین به همراه هزینه بالای سرویس مواجه شدیم. سرویس ما در آن زمان با قطعی بسیار دیتاسنتر مواجه میشد که باعث نارضایتی کاربران شده بود.

اما هم اکنون با گسترش سرویس دهنده های داخل ایران بنظر میاد کیفیت و رقابت بین ارائه دهندگان سرویس بالا رفته باشه و ما یک سرور کوچیک در ایران قرار دادیم تا کیفیت رو تست کنیم.

برای اینکه مشکلات سری قبلی دوباره پیش نیاد تمهیداتی اندیشیدیم به صورتیکه کلیه فایلهای موجود سرور به صورت ساعتی در سروری در خارج از کشور بکآپ گرفته میشود و درصورتیکه مشکلی برای سرور ایران پیش بیاد میتونیم فایلها رو به سرعت جایگزین کنیم.

تنها مورد منفی که در مورد این سرور هست قیمت اون هست که در حال حاضر به صورت ۲ برابر محاسبه میشه طوری که هر مگابایت فایل که به این سرور آپلود کنید در حجم شما به صورت ۲ مگابایت محاسبه میشه

درصورتیکه مایل هستید فایلهای فعلی شما به ایران منتقل بشه لطفا از طریق پشتیبانی تماس بگیرید

لطفا از گوگل برای ارسال ایمیل استفاده نکنید

در تنظیمات وی آی پی سایت خود – بخش ارسال ایمیل – لطفا از جیمیل برای ارسال ایمیلهای خوداستفاده نکنید

سرویس جیمیل نیاز به تنظیمات متعدد برای اجازه ارسال ایمیل دارد و مثلا شما دیگر نمیتوانید لاگین ۲ مرحله ای که نیاز به تایید با پیامک دارد را فعال کنید. درضمن جیمیل در مواردی پس از مدتی سرویس را مسدود میکند و اجازه لاگین سیستم مارو به ایمیل شما و ارسال ایمیل ها نمیده.

ممکنه درصورت شلوغی سایت شما و تعدد موارد ثبت نام و بازیابی رمز عبور جیمیل (یا بقیه سرویسهای رایگان) سرعت ارسال ایمیل یا تعدادش رو کاهش بدن (شک به اسپم بودن ایمیلها کنن)

درصورتیکه ارسال ایمیل متوقف بشه موارد مثل ثبت نام کاربران شما و بازیابی رمز عبور از کار میافته.

بهترین روش برای ارسال ایمیل استفاده از هاست اصلی سایتتون هست و یک ایمیل مثل vip@site.com یا noreply@site.com بسازید و تنظیمات اون حساب رو در سیستمتون قرار بدید.

برای ارسال بهتر و عدم قرار گرفتن در اسپم موارد زیر رو هم رعایت کنید:

  • هاست اصلی که برای ارسال ایمیل استفاده میکنید در ایران نباشه
  • موارد مربوط به Email Authentication  از جمله DKIM و SPF روشن شده باشن.
  • درصورتیکه ارسال خبرنامه هم انجام میدید ترجیحا خبرنامه رو از هاست دیگری انجام بدید.
  • ایمیل حتما باید از همون هاستی که سایتتون قرار داره ارسال بشه در غیر اینصورت باید مقادیر مربوط به SPF توسط هاستتون اصلاح بشه تا ایمیل ها به اسپم نره